Historia Szkoły Podstawowej w Łętkowicach

Szkoła Podstawowa w Łętkowicach początkowo mieściła się w prywatnych mieszkaniach, lecz po I wojnie światowej wybudowano drewnianą szkołę z czterema salami, która nie pomieściła miejscowej młodzieży. Toteż w latach trzydziestych dobudowano nowy budynek, w którym oprócz dwóch dodatkowych sal były mieszkania służbowe dla kierownika. W latach międzywojennych kierownikiem szkoły przez długi czas był nauczyciel pan Szrek. W czasie II wojny światowej do szkoły w Łętkowicach uczęszczała młodzież okolicznych wsi. Szkoły 7- klasowe były w Proszowicach, Słomnikach i Łętkowicach.
W okresie okupacji prowadzone było tajne nauczanie. Należy wspomnieć nazwisko dawnego inspektora Szkół pana Żytko oraz pana Staniszewsiego. W 1951r. po odejściu na emeryturę byłego kierownika pana Szreka, obowiązki kierownika objął Stefan Kornobis, który zasłużył się jako dobry organizator życia kulturalnego na wsi. Warunki lokalowe dawnej szkoły nie wystarczały na potrzeby nowoczesnej nauki, w związku z tym zaczęto budować nowy budynek szkolny, który oddano do użytku w 1971r., w tym też roku rozpoczęły się zajęcia w nowej szkole. Stary budynek szkolny zaadaptowano na mieszkania nauczycielskie. W 1972r. zmarł dyrektor szkoły S. Kornobis, funkcję dyrektora szkoły objęła Zofia Kowirska. Od 1974r. wprowadzono ósmą klasę. Przez kilka lat oprócz zajęć w szkole podstawowej, prowadzono również zajęcia o kierunku rolniczym, którego nauczycielem był Ryszard Szota. W 1975r. na rentę inwalidzką odszedł nauczyciel Cz. Kowiorski, natomiast Eugeniusz Rączka na emeryturę. W 1976/1977 r. dokonano remontu kapitalnego budynku szkolnego oraz częściowo go przebudowano. Dwie sale zostały adaptowane na potrzeby przedszkola. Rok szkolny 1977/1978 był najtrudniejszy ze względu na trudności kadrowe. Ciężką sytuację kadrową poratowała mgr historii Grażyna Potyra, która zaczęła pracować od połowy roku szkolnego. Od 1979 r. pracę zaczęła pani Ewa Diekan. W latach  od1985/86  do 1998/99 funkcję dyrektora szkoły pełnił p.Tadeusz Antos. Od1999 r. do 2004 r. obowiązki dyrektora pełnił p. A Niezgodzki. Od 2005 roku do 31 sierpnia 2015 roku funkcję dyrektora szkoły w Łętkowicach sprawowała p. mgr Anna Wcisło. Od 01 września 2015 roku funkcję dyrektora pełni pani mgr Anna Więcławek.